O nas

Muvok to portal Autorów i Czytelników. Miejsce swobodnego kontaktu.

Tym bardziej warto opublikować utwór, który powstaje jako świadomy przekaz.

Być może będzie dla kogoś, kto go przeczyta ważny, być może zainteresuje jakiegoś wydawcę, być może samego Autora napędzi do dalszej pracy.

Korzystanie z serwisu Muvok.com jest dobrowolne i bezpłatne.

Użytkownicy, którzy korzystają z serwisu jak z Czytelni nie muszą się rejestrować – po prostu biorą, co chcą z półki z plikami PDF i ściągają na swój komputer.

Użytkownicy, którzy sami publikują to Autorzy. Muszą dokonać rejestracji i założyć swój profil, który nazywamy Witryną. W Witrynie Autor publikuje te utwory, które chce pokazać Czytelnikom. Aby opublikować utwór w Muvok.com trzeba przerobić go na format PDF. Tylko taki format gwarantuje, że żaden czytelnik nie będzie mógł dokonywać ingerencji w tekst. Odpowiednia „drukarka” PDF jest dostępna na stronach rejestracyjnych Autorów, a sama procedura przerabiania plików tekstowych na PDF'y jest bardzo prosta, szybka i skuteczna.

Warunkiem publikacji utworów i pobierania ich przez innych Użytkowników jest wspólna zgoda – zarówno Autorów jak i Czytelników, co do zakresu licencji dozwolonego użycia.

Licencja, z której korzystają Czytelnicy i Autorzy Muvok.com to licencja Creative Commons według której wolno udostępniać, kopiować i rozpowszechniać utwory na następujących warunkach:

Uznanie autorstwa. Utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę.

Użycie niekomercyjne. Nie wolno używać tego utworu do celów komercyjnych.

Bez utworów zależnych. Nie wolno zmieniać, przekształcać ani tworzyć nowych dzieł na podstawie tego utworu.

Muvok.com ułatwia kontakt w wirtualnej Bibliotece. Nie pobiera opłat, nie jest wydawcą, nie jest recenzentem. Jest miejscem spotkania Autorów z Publicznością, Literatury z Czytelnikami, Książek z Wydawcami.

Mamy nadzieję, że to ma jakiś sens.


redaktor@muvok.com